Desatero

1. Objednejte se s dostatečným předstihem.

2. Již při objednání je nutné upozornit na pejska se sklony k agresivitě, poprvé stříhaného, na srst zanedbanou, na háravou fenku, psa po úraze a na ostatní faktory, které mohou jakýmkoliv způsobem prodloužit dobu úpravy.

3. Nemáte-li objednané koupání, doveďte prosím, pejska vykoupaného, odmaštěného, vyčesaného. Výjimku tvoří pejsci na trimování - jejich srst se upravuje nekoupaná (neotevřená) , rozhodně to však neznamená, že by měli být špinaví. Prosím BEZ PARAZITŮ - klíšťata , blechy. Když parazité budou, odrazí se to na konečné ceně (nutná asanace prostředí a nástrojů)

4. Pejsky přiveďte do salonu na vodítku, které s ním v salonu zůstane po celou dobu úpravy.

5. Pejska přiveďte vždy vyvenčeného, aby si při úpravě cítil pohodlně.

6. Nestříhám pejsky s neléčenými kožními problémy! Platí: nejdříve k panu doktorovi a po poradě s ním, pokud se nejedná o přenosnou nemoc a veterinář to bude považovat za prospěšné - ostříháme. Počítejte však s tím, že budu účtovat příplatek za asanaci prostředí a nástrojů.

7. Nemáte-li zkušenosti a nejste-li si jisti, v jakém stavu se srst Vašeho pejska nachází, objednejte se na krátkou konzultaci, na kterou se dostavíte i se zvířetem. Bude Vám doporučen způsob úpravy, odhadnuta časová délka a provedena cenová kalkulace.

8. Je třeba, aby Váš pejsek byl schopen spolupracovat se střihačem. A ještě lepší je pokud zvládá základní povely sedni, lehni, stůj, atd.

9. A právě proto vám nabízím a doporučuji, abyste salon navštěvovali už se štěňátkem (koťátkem i ostatními mláďaty, které budou vyžadovat péči), aby si formou hry a zábavy zvykalo na prostředí salonu, na péči o tlapky, srst, uši, aby si zvykalo na hřebeny, nůžky, vanu, fén ...... Čím dříve začneme, tím lépe se nám bude v budoucnu spolupracovat.

10. Doba úpravy psa je vždy individuální. Proto si na úpravu vždy vymezuji tolik času, kolik pejsek vyžaduje. Konečný čas úpravy je určen náladou samotného miláčka. Proto raději vždy vyčkejte , až Vám zavolám.